Noha a Budapest Jazz Club világsztár sorozatának védjegye, hogy a legnagyobb élő jazz-ikonokat vonultatja fel alkalomról alkalomra, még a jazz zenei elit tagjai között is vannak olyan előadók, akik a zászlóshajók kapitányai, az élmezőnyök éllovasai, egyszóval olyan formátumú előadók, akikről még szuperlatívuszokban is csak visszafogottan lehet értekezni.
Ilyen kaliberű művész a lassan ötvenedik életévét betöltő trombitás, Roy Hargrove is, aki titkos recept alapján készülő elixír segítségével őrzi fiatalos, szinte kölykös kisugárzását. Varázsitalát pedig nyughatatlan gondolkodásmódjából, frenetikus technikájából és hihetetlen eklektikusságából saját magának keveri.
Hargrove két grammy díja közül egyiket sem kiemelkedő iskolai eredményeinek köszönheti, hiszen mindössze egy évet töltött a Berklee-n. Sokkal sűrűbben látogatta helyette a New York-i jam sessionöket, ahol hamar felfigyeltek rá. Pályája azonban ennél is korábban indult, hiszen a Booker T. Washington High School for the Performing and Visual Arts becenéven futó dallasi művészeti iskolában fedezte fel és vette maga mellé az első számú jazz trombitás, Wynton Marsalis.
Hargrove rendkívüli termékenységét jól jelzi, hogy zenekarvezetőként több mint húsz, közreműködőként pedig több mint ötven albumon hallható játéka! Első lemezét 1990-ben jelentette meg Diamond in the Rough címmel. ‚94-ben már a Verve-hez igazolt, ahol olyan nevekkel rögzítette With The Tenors of Our Time című albumát, mint Joe Henderson, Stanley Turrentine, Johnny Griffin, Joshua Redman, és Branford Marsalis.
Első Grammy-díját ‚98-as latin hangvételű Habana című albumáért, míg a másodikat 2002-ben az élőben rögzített: Live at Massey Hall című lemezért kapta, melyen Herbie Hancock és Michael Brecker voltak partnerei. Hargrove a jazz zene mellett az RnB és Neo Soul irányzatokban is a legismertebb előadókkal szerepelt. Játéka hallható D’Angelo, Macy Gray, Erykah Badu, és Fela Kuti lemezein is.
A Budapest Jazz Clubba legismertebb és egyben leghosszabb fennállású kvintettjével érkezik, mely estén elsősorban a 2008-as Earfood korongjáról szólaltatja meg a sokunknak mostanra standardnek számító dallamokat.